PODRÓŻ PO ANGLII Z BILL'EM BRYSON'EM

by - stycznia 22, 2017Hi!

    Witam Was po krótkiej przerwie! Najgorsze już za mną, więc wracam do Was z nowym wpisem ;-) Dziś przygotowałam post książkowy z reportażem Billa Brysona o mojej ukochanej Anglii ;-) Jeśli jesteście ze mną od początku to wiecie, że kultura brytyjska jest czymś, co mnie od zawsze absolutnie fascynowało i ciekawiło!
    Autor "Herbatki o piątej!" zabiera nas w podróż, zaczynając od północy Wielkiej Brytanii a kończąc na jej południu. Książka spodobała mi się nie tylko poprzez temtykę, ale też przez luźny styl pisania Bryson'a oraz jego zafascynowanie Wielką Brytanią ;-) Ciekawostką jest również to, że posiadający obywatelstwo brytyjskie sam jest Amerykaninem! 

    Książka przybliża współczesne Zjednoczone Królestwo, opisując zarówno duże miasta jak i miasteczka oraz wsie, jednak autor nie podąża utartymi szlakami, tylko wybiera te, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach. Dzięki temu odkrywa najróżniejsze miejsca, zabytki ale też dzieli się cennymi ciekawostkami, opisuje styl życia oraz niesamowitą kulturę Brytyjczyków. Jestem pewna, że ci, którzy tak samo jak ja są zakochani w Wielkiej Brytanii i preferują poznawanie świata na własną rękę docenią tę pozycję i z pewnością dopiszą ją do podróżniczego must have! 


See You!
Zobacz również

Komentarze